Kutilové

1. března 2012 v 19:01 | Klára |  Návody
KUTILSKÉ NÁPADY

Barevná lahvička


Pěkná dekorace v pokoji nebo koupelně potěší každého. Vyrobte si jednu barevnou lahev!
Co potřebujete?
Skleněnou průhlednou lahvičku, sůl, barevné křídy a kousek korku nebo něčeho, co bude fungovat jako zátka lahve ( třeba kousek látky a provázku).
Jak na to?
Nejdříve se rozhodni kolik barev použiješ a v jakém množství. Pak si rozděl sůl na několik hromádek, které si dáš na čtvrtku nebo tvrdý papír, třeba z krabice. Každou solnou dávku obarvi pomocí křídy a syp postupně do lahve podle toho jak se ti zrovna líbí.
Potom láhev zavři, ovaž provázkem a je to! No a hlavně s ní moc netřes nebo se ti barvy zase pěkně smíchají do sebe.
Džínová taška

Co potřebuješ?
Jednoduchou džínovou tašku, savo, barvu na textil, špejli, křídu. Jak na to?
Kup si (nebo si ušij) jednoduchou džínovou tašku,na kterou křídou napiš nápisy (nebo nakresli jednoduché obrázky, symboly,…..). Špejlí namočenou v savu písmenka(nebo obrázek) několikrát obtáhni (,vyleptáš" tak původní barvu a nápisy(či obrázky) zůstanou bílé). Pak některá slova(nebo části obrázků) vybarvi jakoukoli barvou na textil a po zaschnutí je ještě přežehli, aby barva držela.

Rámeček na fotografii

Co potřebuješ?
Alobal, lepidlo, propisku-raději nepíšící, nůžky,barevný kartón,tužku, pravítko, barevný papír, provázek, lepící pásku.
Jak na to?
Nejdříve ustřihněte větší obdélník alobalu, na jeho matnou část naneste lepidlo, přehněte napůl a slepte půlky k sobě - materiál tím bude pevnější. Pomocí pravítka a propisky vyznačte tvar vnitřního i vnějšího rámečku. Rámeček ozdobte: vytlačujte propiskou do alobalu květy, srdíčka a jiné ozdobné tvary. Rámeček vystřihněte, ale kolem vnějšího i vnitřního okraje nechte rezervu asi půl centimetru. Vystřižený tvar položíme na modrý kartón, tužkou na něj obkreslíme něco větší rámeček a ten také vystřihneme. Nalepíme na něj ozdoby i rámeček z alobalu a přidáme nějakou hezkou fotografii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama