Strašidelný speciál

1. března 2012 v 19:07 | Klára |  Speciál
VELKÝ STRAŠIDELNÝ SPECIÁL
DUCHOVÉ
Co jsou to duchové? Proč jsou tady? Jaký je jejich smysl? Jsou to jen sny a představy našeho mozku, nebo něco skutečně existujícího, ale stále jaksi nepochopitelného? Jsou to opravdu duše zemřelých, nebo poslíčkové zla?
Duchové mohou být podstatou našeho bytí. Něco jako naše vnitřní já. Někdo věří, že tato duše zůstává zde na Zemi po smrti, zatímco naše tělo a život přestane existovat.. Další z teorie je, že duchové jsou prostě lidé, kteří zemřeli a ve svém životě nebyli dostatečně čestní, spravedliví na to, aby mohli vstoupit do dalšího života. Namísto jejich nového života se potulují po Zemi jistou dobu. Obvykle setrvávají v okolí strašidelných domů. Některá náboženství jsou dokonce toho názoru, že všichni duchové jsou jen zlo záhrobí. V tomto případě tedy žádní andělé dobra neexistují. Albert Einstein jednou řekl "Žijící hmota nemůže nikdy přestat existovat". Každý živý tvor obsahuje nějaké myšlení, svého ducha, svoji osobnost a jiné zpodobnění síly jeho vlastní energie, kterou přenáší přes prostředí každý den. Tak je tedy možné, že opravdu duchy vidíme a slyšíme jako přežité vnitřní osobnosti zesnulého človíčka? Proto možná všichni duchové nejsou stejní. Existují tak poslíčkové zla, dobra, prokletí duchové, nebo jen ti, kteří se jen tak potloukají okolo, aby oni nemuseli opustit jejich známý svět.

Po čtyřech letech výzkumu vědci zjistili, že průměrná osoba využívá denně jen asi jen 10% jejího mozku. Někdy citová úzkost, obzvlášť mezi dospíváním je silná dost na to, aby vyrušila dostatek energie z těla do okolí. Potom se předměty mohou někdy zdát, že se vznáší nebo pohybují. Samozřejmě bez působení jiné okolní síly (psychokineze). Tak mohou lehko dávat vinu na strašidla. Tohle ale neříká, že duchové a strašidla neexistují, mohlo by to však vysvětlit nějaký pohyb vytvořený nevysvětlitelným zdrojem.
STRAŠIDELNÉ PŘÍBĚHY

Studna
Byla jednou jedna holčička a ta žila v domě,před kterým stála studna.Na té studně byl čínský nápis a ta malá holčička pořád vyzvídala od babičky co ten nápis znamená.Ale ta ji jen pořád říkala,že se to dozví až jí bude osmnáct.A opravdu.V den,kdy děvče oslavilo své osmnácté narozeniny,nápis se přeložil s čínštiny do češtiny a stálo na něm:,,Kdo se omyje vodou ve studni před půlnocí,splní se mu každé přání.Kdo se však omyje po půlnoci,stihne ho zlá kletba."Děvče se podívalo na hodinky.Zbývaly dvě minuty do půlnoci.Tak se tedy dívka rychle omyla a šla spát.Když se ale ráno podívala na hodinky,zbývaly dvě minuty do dvanácti.Dívka zjistila,že se jí hodinky zastavily.Zděsila se,ale nic se jí nestalo,tak jakápak kletba.Ale když si šla vyčistit zuby,všechna voda se změnila v krev.Vypadala tak a chutnala tak.Šla ale dolů napít se.Ale voda ve skleničce se opět změnila v krev.Ale to viděla jen ona,že je to krev.Ostatní pili vodu obyčejně a nijak jiná jim nepřipadala.A tak vůbec nepila a nedotýkala se vody a nikomu neřekla proč.Přece nebude pít krev..!A tak nakonec skončila na kapačkách. Voda v kapačkách byla ta jediná,co se jí neproměnila před očima v krev.Přesně za rok na její narozeniny se čínský nápis opět změnil v český.Ale ona se příliš bála,než aby se vodou opláchla.Mohlo by se stát něco horšího.Pak ale vešla do domu a pustila si vodu z kohoutku.Kouzlo pominulo,voda byla opět vodou.Dívka z toho byla tak šťastná,že si vytrhla trubici na kapačku z ruky.A tak jí nebylo nic platné,že kouzlo pominulo,protože vykrvácela....
Stal se vám, slyšeli jste, nebo vám někdo vyprávěl strašidelný příběh nebo historku? Napište nám ho na e mail: klara.bajtova@seznam.cz Ty nejlepší v příštím čísle Gemy otiskneme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama